با انواع ارز دیجیتال آشنا شوید دانشگاه کسب‌ و‌ کار | حسینی فایننس

بنابراین امکان تغییر در اطلاعات آن وجود ندارد و هیچ نهاد، دولت یا شخصی نمی‌تواند آن را کنترل کند. آیا نام ترون را شنیده اید و می دانید جایگاه آن در ارز دیجیتال چیست؟ جاستین سان کارآفرین چینی سازنده ترون است. یکی از تفاوت های مهم ارز ترون با سایر ارز های معروف این است که با ماینرهای گرافیکی بدست نمی آید. تنها باید این ارزهای دیجیتال را خریداری کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید و یکی از راه های سرمایه گذاری است. اگر جزو افرادی هستید که علاقه ای به پرداخت هزینه اضافی برق یا اجاره ماینر ندارید، شاید ترون یکی از گزینه های مناسب برای شما باشد.

توکن چیست؟

البته باید یادآور شویم که ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند که در چند دسته‌بندی مختلف قرار می گیرند. این مهم به دلیل این است که این رمز ارزها با کاربردهای مختلف تعریف شده و نمی‌توان آنها را صرفاً در یک دسته‌بندی تعریف نمود. هم چنین درباره این دسته‌بندی‌ها و پلتفرم ها باید اشاره کنیم که کیفیت خود پلتفرم و ویژگی ها آن نیز می‌تواند تاثیر مستقیم و بسزایی روی آینده رمز ارزهای تعریف شده در آن و البته روند سرمایه گذاری شما دارد. تا کنون دو دسته‌بندی مهم و عالی برای انواع ارز دیجیتال را با شما در میان گذاشته و نکات کافی و لازم درباره آنها را مرور کردیم. هم چنین در مقالات جداگانه نیز این رمز ارزها را برای شما بررسی کرده‌ایم تا امکان سرمایه گذاری در آنها برای شما باز هم ساده‌تر شود.

  • و بسته به قرار داد شما کل یا مقداری از استخراج ارز های دیجیتال متعلق به شما خواهد بود.
  • این شرکت با برآورد هزینه تعدادی توکن را بر بستر بلاک چین به قیمت مشخص آماده و عرضه می‌کند به طوری که با فروش انها به سرمایه‌ی مورد نیاز دست یابد.
  • واحدهای ارز دیجیتال از طریق فرایندی به نام ماینینگ ایجاد می‌شوند که شامل استفاده از نیروی کامپیوتر برای حل مسائل پیچیده ریاضی است که سکه تولید می‌کند.
  • یکی از علل استقبال گسترده از ارزهای دیجیتال مزایای آن نسبت به سایر اشکال پول و ارز است.
با انواع ارز دیجیتال آشنا شوید دانشگاه کسب‌ و‌ کار | حسینی فایننس

با این حال، توصیف رمزارز به عنوان «تجارتی مرده» اشتباه است چرا که رمزارزها همچنان به جذب کاربران جدید ادامه می‌دهند و فناوری و زیرساخت‌های آن‌ها هر روز پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر از قبل می‌شوند. بیشتر ابزارهای تجزیه و تحلیل بازار نیز هنگامی که در ترکیب با سایر ابزارها استفاده می‌شوند، بهترین https://hoseinifinance.com/blog/financial-markets/ عملکرد را دارند. در هر صورت، درک ریسک مالی و مدیریت ریسک کاملاً حیاتی است و هرگز بیشتر از توان مالی خود برای از دست دادن، سرمایه گذاری نکنید. برخلاف تحلیلگران بنیادی، تحلیلگران تکنیکال سعی در تعیین ارزش ذاتی یک دارایی ندارند. در عوض، آن‌ها تجارت و فرصت‌های سرمایه گذاری را بر اساس فعالیت‌های تجاری گذشته ارزیابی می‌کنند. به زبان ساده بلاکچین (زنجیره بلوک) نوع خاصی از پایگاه داده است که در آن داده‌ها فقط می‌توانند اضافه شوند و امکان حذف و یا تغییر داده‌ها در آن‌ها وجود ندارد.

علاوه بر این تجزیه و تحلیل بنیادی در هنگام تعیین ارزش رمزارز، کاملاً و صد درصد صحیح نیست. چنین محدودیتی به این معنی است که در ساعات شلوغ، ممکن است مدتی طول بکشد تا معاملات به زنجیره بلاک اضافه شوند. چنانچه عجله داشته باشید و بخواهید سریع پرداخت خود را به سرانجام برسانید، مسلماً این میزان صبر کردن چیزی نیست که شما را خوشحال کند اما برای بهره بردن از مزیت‌های غیرمتمرکز سازی لازم است.

این سیستم جدید اثبات سهام نام دارد که امنیت را در قالبی کاملاً متفاوت از اثبات کار ارائه می‌دهد. در واقع برخی از انواع ارزهای دیجیتال وجود دارند که رمزنگاری نشده اند پس یک رمز ارز نیستند. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که به صورت رسمی در جهان معرفی شده و مورد استفاده قرار گرفت. ولی اکنون ارز های دیجیتال بسیار زیادی ایجاد شده و هر کدام با هدف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. ارز های دیجیتال را می توان از جنبه های مختلفی مورد دسته بندی قرار داد. در ادامه دسته بندی ها مهم و رایجی که برای ارز های دیجیتال وجود دارد را معرفی می کنیم.

انواع رمز ارز های حوزه متاورس (Metaverse)