انواع ولو صنعتی آموزش ویدیویی 5 دسته اصلی شامل 21 نوع پرکاربرد | kasrasaran

به عبارت دیگر کندانس برای کاربردی که بخار به کار می‌رود مناسب نیست. این شیر کندانس (به طور مثال بخار مایع) و گازهای غیرکندانس را مانند هوا بدون خارج شدن بخار فیلتر می‌کند. برای اطلاع از قیمت تله بخار و دریافت مشاوره فنی از متخصصین ابزار دقیق اویلی کالا لطفا با ما تماس بگیرید. تله بخارها باعث افزایش بهره وری، تولید و ذخیره انرژی درسیستم می شوند. این مدل دمای کندانس را کاهش می دهد که باعث کاهش هدر رفت بخار و در نتیجه هزینه می شود. شیرهای سه راهه معمولا به اکچوئیتر سیلندرها وصل می‌شوند یا برای متصل کردن سیلندرهای دو طرفه به کار می‌روند.

شیر سماوری چیست و چگونه کار می کند؟

با وجود محدودیت‌های چک ولو، این نوع شیر بهترین گزینه برای جلوگیری از برگشت جریان در سیستم پایپینگ محسوب می‌شود. باز و بسته کردن شیرهای توپی بزرگ به نیروی قابل توجهی نیاز دارد. در این موارد، از عملگرهای چرخشی و فلکه برای باز و بسته کردن ولو استفاده می‌شود. در این حالت شیر کاملا هنوز بسته نشده است ، پلاگین در حال چرخیدن است.

مزایای پینچ ولو چیست؟

انواع ولو صنعتی آموزش ویدیویی 5 دسته اصلی شامل 21 نوع پرکاربرد | kasrasaran

در صورت افزایش فشار سیال، مخروط تعبیه شده در مرکز این شیر به سمت بیرون هدایت می‌شود. این مکانیزم، امکان تخلیه سیال از اطراف مخروط و تنظیم فشار سیستم در بالادست شیر را فراهم می‌کند. مطابق تصویر بالا، گیت ولو از یک دیسک کشویی (دروازه‌ای) یا گوه‌ای به عنوان المان مسدود کننده استفاده می‌کند.

مزایا و معایب شیر سوزنی

با وجود این‌که پینچ ولو، یکی از قطعات مهم در سیستم تهویه مطبوع خودرو محسوب می‌شود، اما عیب ناشی از خرابی آن، می‌تواند باعث مشکلاتی در پایانه تهویه مطبوع شود. برای جلوگیری از این مشکلات، هنگامی‌که پینچ ولو خراب می‌شود، لازم است به سرعت تعویض شود و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض قطعات دیگری نیز انجام شود. برای استفاده از پینچ ولو، ابتدا باید موقعیت دقیق آن را مشخص کرد؛ به عبارتی نصبش روی سیستم لوله‌کشی باید به شکل درست و ایده‌آلی باشد.

به‌عنوان یک عامل حساس، پینچ ولو به‌دلایل مختلفی مانند کسری بودن جریان و یا ضربه به‌صورت سفت، اطلاعات بیشتر را پیدا کنید از کار می‌افتد. این موضوع به‌ویژه در صنایع تولید نفت و گاز به‌دلیل سختی در تعویض شیرهای کنترلی می‌تواند یک مشکل جدی باشد. پینچ ولو، یکی از ابزارهای حیاتی در صنعت است که برای کنترل جریان مواد در لوله‌ها و سیستم‌های لوله‌ای بکار گرفته می‌شود. این نوع ولو، همچون یک درب یا صفحه، بسته و باز می‌شود و برای جلوگیری از جریان اطلاعات (مانند سیالات یا گازها) به‌کار می‌رود. شیر چند راهه یا «مولتی پورت ولو» (Multiport Valve)، یکی از انواع ولو با کاربری ویژه است که المان مسدود کننده جریان در آن از چند مجرا یا اصطلاحا پورت تشکیل می‌شود.

  • از مهم‌ترین معیارهای تقسیم‌بندی انواع valve، نوع دیسک و مکانیزم عملکرد آن است.
  • نکته حائز توجه که در تمامی شیرها باید رعایت کرد این است که باز و بست ناگهانی و سریع شیرهای صنعتی باعث ایجاد فشار ناگهانی می گردد که می تواند به شیر صدمه وارد کند.
  • تصویر متحرک زیر، مکانیزم عملکرد ریلیف در هنگام رخ دادن فشار اضافی را به خوبی نمایش می‌دهد.
  • زمانی که شیر کاملا باز است دیسک مقاومت کمتری در مقابل جریان ایجاد می کند.
  • همان شیر توپی است که در اصطلاح بازار ایران به شیرهایی که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و در خطوط لوله فشار قوی استفاده میشوند.