آموزش تعمیرات ایسیو ECU ویژه بازار کار 1402 از مبتدی تا پیشرفته | آموزشگاه آپادانا تبریز

آموزش تعمیرات ایسیو ECU ویژه بازار کار 1402 از مبتدی تا پیشرفته | آموزشگاه آپادانا تبریز

به همين دلیل ، تمامی قطعات الكترونيكي که در خودرو مورد استفاده قرار مي گيرند، داراي  خروجي هستند که در صورت وجود عيب های احتمالي، سيگنالي را به کنترل کننده مرکزي يا ایسیو  ارسال می کنند . در سال 1390 ایده پاژ را تاسیس کرده تا پیچیدگی ورود به بازار کار تخصصی را به یک آموزش ساده و قابل فهم برای شما تبدیل کنیم. همانطور که گفته شد، برق خوردرو و ایسیو از پرطرفدارترین و پول سازترین مشاغل مربوط به خوردو می باشند، که میزان درآمد آن به تخصص و مهارت شخص بسیار وابسته است. به طور میانگین درآمد برقکار خودرو در مشهد 3 الی 7 برابر حداقل حقوق اداره کار می باشد. طبق اعلام وبسایت بین‌المللی salary.com؛ فعالان حوزه برق خودرو  از 20 الی 30 درصد رفاه و درآمد بیشتر نسبت به عموم جامعه برخوردار هستند که این مورد آن‌ها را در طبقه درآمدی برنامه‌نویسان و مهندسان کامپیوتر قرار می‌دهد. اگر به وقت، هزینه و کیفیت آموزش اهمیت می دهید، بسته های جامع نماتک، بهترین انتخاب برای شماست.

آموزش کامل انواع IC های ایسیو

این دوره توسط آموزشگاه کارماشین که نمایندگی شرکت نگارخودرو و از بهترین های برگزارکننده دوره های تعمیر ایسیو بوده ، همزمان به صورت کارگاهی و عملی در اصفهان و به صورت آنلاین و مجازی برای سایر افراد غیر اصفهانی زیر نظر اساتید حرفه ای و با تجربه برگزار خواهد شد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که  که بازار کار تعمیرات ای سی یو خودرو یک بازار کار بسیار عالی و اشباع نشده است که با یک برنامه ریزی درست و یادگیری مهارت های لازم برای تعمیر ایسیو می توان تعمیرکاری ماهر شد و از فرصت پیش آمده استفاده کرد و بازار کار شد . تعمیرکار ایسیو شخصی است که مهارت لازم در تعمیر و عیب‌یابی قطعات و سنسورهای ایسیو در انواع خودروهای تولید داخل و خارجی را دارد.

آموزشگاه های فنی و حرفه ای فارس​

ای سی یو های مختلف مورد استفاده می توانند برای گیربکس، کنترل کشش یا ABS، AC، عملکردهای بدنه و کنترل روشنایی، موتور، کیسه های هوا یا هر سیستم دیگری که ممکن است یک وسیله نقلیه داشته باشد. برخی از خودروها ممکن است بیش از یک ECU را در یک واحد به نام ماژول کنترل سیستم انتقال قدرت (PCM) ترکیب کنند. این واحدها می ‌توانند با داشتن ماژول‌ های بیشتر در یک مکان یک مزیت باشند، اما با اضافه کردن سیم‌ های بلندتر برای رسیدن به قطعه ‌ای که کار می‌کند، یک نقطه ضعف محسوب شوند. ای سی یو های مختلف SEMENS ، CI1 تا CI5 برای خودروهایی چون پراید، سمند، ال 90 و… و انواع ایسیوهای BOSCH مثل ME 7.4.4، ME 7.5.4، ME 5.3.2، MP 5.3 و MP 7.2.2 برای خودروهای خارجی بنز، BMW و …. یادمیگیرید ایسیو خودرو را بازو بسته کنید و قطعات داخلی آن که بیشتر الکترونیکی هستند را نقشه خوانی، پلاک خوانی، اندازه گیری کنید و بتوانید مدارهای داخلی ایسیو را عیب یابی و تست کنید و قطعات مربوط به هرکدام از این مدارها مثل سنسورها را بشناسید. برای اینکه بدانیم ایسیو خودرو چیست ؟ ایسیو ( واحد کنترل موتور) مسئول اجرای سیستم ها و عملکردهای موتور است.

دوره های آموزشی مرتبط با آموزش تعمیرات ایسیو

گام منطقی بعدی یکپارچه سازی قسمت های مختلف یا یکپارچه سازی بالا برای کاهش پیچیدگی و استفاده بهتر از فضا است. Aptiv’s Smart Vehicle Architecture™ یعنی کنترل چندین عملکرد را در یک کنترل کننده قرار می دهد. برای مثال، ویژگی‌های ایمنی را می‌توان در یک کنترل‌کننده متمرکز بر ایمنی، با ویژگی‌هایی که در برنامه‌ های نرم‌افزاری موازی روی همان سخت‌افزار اجرا می ‌شوند، ادغام کرد. با این رویکرد، نقش ECU های اختصاصی با ادغام شدن آنها در کنترل کننده ها کاهش می یابد و صنعت همچنان به سمت آینده وسایل نقلیه تعریف شده نرم افزاری بهتری حرکت می کند. “مجتمع آموزشی” آپادانا یکی از زیر مجموعه های هولدینگ “ایرکاس” بوده و زیر نظر این سازمان اقدام به فعالیت های علمی و آموزشی در تمامی حوزه ها می نماید. سنسورها در سرتا سر موتور خودرو قرار دارند و همگی به ECU تغذیه می‌کنند که اطلاعاتی را که ارائه می‌کنند پردازش می‌کند.

  • انتخاب و سپس طراحی دوره‌های ایده پاژ پس از تحقیقات کامل نیازهای  بازار کار و اشتغال انجام می‌شوند؛ به این معنا که ایده پاژ فقط دوره‌هایی را برگزار می‌کند که بازار کار ایران به فارغ التحصیلانش نیاز مبرم دارد.
  • کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار می شود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود.
  • فراگیری مهارت های این حرفه به جز  با شرکت در دوره برق تعمیرات ایسیو میسر نخواهد شد، چرا که این دوره باید بصورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز برگزار شود تا هنرجو بتواند این آموزش ها را با بالاترین سطح کیفی فرا بگیرد.
  • ایسیو تمامی الزامات موتور را مدیریت و اولویت بندی کرده و سپس آنها را اجرا می کند.
  • وسایل نقلیه ممکن است دارای بیش از 100 ECU باشند که علاوه بر عملکردهای ضروری مانند عملکرد موتور و فرمان برقی ، ویژگی های راحتی و امنیتی مانند کمک پارکینگ ، صندلی های حافظه و استفاده از کیسه هوا را کنترل میکنند .

در کشور به دلیل پیشرفت تکنولوژی، رفتن به سوی خودروهای انژکتوری، تخصصی بودن این زمینه (تعمیرات ECU) ، به دلیل تحریم کمیاب بودن این قطعه و خرابی بیش از اندازه ی آن، بازار کار این حرفه به بازار خوبی تبدیل شده است. با توجه به اینکه مکانیک ها و باطری سازی های کشور سنتی بوده  حوزه ی آموزش تعمیرات ایسیو دچار دگرگونی شده است بنابراین با تلفیق تجربه وعلم، تعمیرات ایسیو که شاخه ای از تعمیرات خودرو می باشد به سمت تخصصی و اصولی تر شدن پیش برده می شود. ایسیو که به آن کامپیوتر یا مغز خودرو نیز گفته می شود یکی از مهم ترین قطعات در خودروهای انژکتوری است که این مدل از خودروها را هدایت و کنترل می نماید و در دوره های آموزش تعمیرات ecu به طور کامل به آن پرداخته می شود. ایسیو حسگرهای گوناگونی دارد و به کمک این حسگرها وضعیت بخش های گوناگون خودرو را بررسی کرده و از آنها ورودی دریافت می کند سپس روی این ورودی ها پردازش انجام داده و بهترین تصمیمات را به عنوان خروجی ارسال می کند. یک ایسیو خوب، از حسگرهای با تعداد بیشتری برخوردار است و این موضوع باعث می شود تا خروجی ها دقت بیشتری داشته باشند.